Investice

Koupě nemovitosti do osobního vlastnictví v projektu v Zell am See představuje kromě možnosti vlastního užívání i zajímavou investici. Resort bude postaven jako apartmánový hotel, přičemž jednotlivé apartmány, jednotky a studia jsou podle územního plánu určené k dalšímu pronájmu s možností částečného vlastního užívání. V době, kdy apartmán nebudete využívat, bude pronajatý turistům a vy tak získáte atraktivní příjem z pronájmu. O pronájem a kompletní správu se postará profesionální agentura s dlouholetou zkušeností v regionu Salcburska, tzn. že pro Vás nevzniknou téměř žádné dodatečné starosti.

Family & Investment

Toužíte po vlastním apartmánu v Alpách, ale máte čas ho využít jen pár týdnů v roce? Hledáte vhodnou investici s nízkým rizikem? Investujte do tzv. Family & Investment nemovitostí. Uděláte radost sobě i své rodině.

• dovolená v TOP alpských střediscích v pohodlí doma
• pravidelné příjmy z pronájmu v EUR
• kompletní servis správy a dalšího pronájmu. Bez starostí.
• koupě za cenu bez DPH
• nemovitost v Alpách v osobním vlastnictví
• finanční zajištění na stáří
• koupě včetně kompletního vybavení a zařízení vysoké kvality

» Více o Family & Investment nemovitostech

Smlouva o dalším pronájmu

Při koupi apartmánu podepisuje investor kromě kupní smlouvy i smlouvu o správě a dalším pronájmu na období minimálně 15 let s možností prodloužení o dalších 5 let. Po vypršení doby trvání smlouvy zůstává resort vzhledem k územnímu plánu stále v režimu užívání nemovitosti k turistickému pronájmu. Turistický pronájem tak zůstává i po uplynutí doby trvání uzavřené smlouvy o správě a dalším pronájmu nutností.

Výnosy z pronájmu

U tohoto typu projektů jsou první dva roky od zahájení provozu komplexu považovány za tzv. náběhové roky z důvodu menší známosti komplexu, získávání prvních referencí od hotelových hostů apod. Přibližně od třetího roku bývají výnosy stabilnější. Odhadovaná výnosnost činí ve třetím roce cca 3,84 % z kupní ceny apartmánu včetně vybavení a parkovacího místa bez DPH a bez vedlejších nákladů. Tento výnos je po odpočtu očekávaných provozních nákladů a před zdaněním. Celkovou kalkulaci vám rádi poskytneme na vyžádání.

Systém dalšího pronájmu

Příjmy z pronájmu jsou rozdělovány mezi vlastníky na základě tzv. pool modelu. Všechny dosažené příjmy po odpočtu nákladů za celý komplex se rozdělí mezi vlastníky jednotlivých apartmánů dle výše celkové investice a agenturu. Mezi vlastníky je rozděleno 75 %, agentuře náleží 25 %. Účetnictví agentury je každoročně kontrolováno nezávislým auditorem, který vytváří výroční zprávu. Kopie této zprávy je zasílána jednotlivým vlastníkům.

Vlastní využití apartmánu

Majitel může apartmán využívat kdykoliv v době, kdy není apartmán pronajatý. Vzhledem k daňovým aspektům týkajícím se DPH musí další pronájem převažovat. Pro podrobné informace týkající se této problematiky je možné kontaktovat rakouského daňového poradce.

Doba vlastního užívání bude od Vašich příjmů odečtena. Vzhledem k systému pronájmu na základě tzv. pool modelu, se vlastní užívání apartmánu kalkuluje jako standardní rezervace snížená o slevu pro vlastníky a tato částka je následně odečtena z podílu vlastníka na celkových dosažených příjmech z pronájmu. Vlastní využití se projeví ve vyúčtování, které je prováděno čtvrtletně. Pobyt vlastníka v apartmánu tak snižuje příjem z pronájmu.

Majitel může apartmán využívat po dobu 14 dní v roce v době nízké sezóny zdarma, resp. bez snížení podílu vlastníka na celkových dosažených příjmech z pronájmu. Lze využít také speciální last minute pobyty v případě rezervace nejdříve 6 dní před plánovaným příjezdem, pokud apartmán není rezervován hosty. V obou těchto případech jsou majiteli účtovány pouze náklady za závěrečný úklid, povlečení a turistická taxa.

Zdanění příjmů z pronájmu

Příjmy z pronájmu podléhají zdanění v Rakousku v souladu s rakouskými daňovými předpisy. Dle smlouvy o zamezení dvojího zdanění s Českou republikou podléhají v Rakousku zdanitelné příjmy z pronájmu v České republice při výběru daní tzv. prostému zápočtu a daň z příjmu zaplacená v Rakousku je započtena na daň z příjmu v České republice.

Daň z příjmu se liší u fyzických a právnických osob. Pro konkrétní kalkulaci daňových podmínek a konsekvencí je vhodné konzultovat individuální situaci investora s odborným daňovým poradcem.

Údržba apartmánů

Veškeré práce údržby jsou zajišťovány hromadně pro všechny vlastníky. Menší opravy jako je výměna žárovek, doplnění menšího vybavení (skleničky, nádobí, příbory apod.) jsou prováděny pravidelně úklidovou službou. To samé platí pro údržbu a servis budovy samotné. Díky tomu je garantována kvalita a udržována hodnota vašeho majetku a budovy ve špičkovém stavu, což umožňuje dosažení plánovaných příjmů z pronájmu.

Cena dalšího pronájmu

Agentura je odpovědná za nastavení vhodných cen dalšího pronájmu, o kterých jsou vlastníci pravidelně informováni. Agentura je placena z dosažených příjmů z pronájmu, takže je i jejím zájmem pronajímat apartmány co nejefektivněji. Z toho důvodu je oprávněna měnit ceny, vytvářet speciální nabídky a slevové akce, aby dosáhla co nejvyšší obsazenosti a příjmů z pronájmu.

Likvidita

Rakouský trh horských nemovitostí v Alpách má jednu podstatnou výhodu z hlediska likvidity, tzn. případného dalšího prodeje nemovitosti: není primárně vázaný na jednu cílovou skupinu kupujících. Nemovitosti v rakouských Alpách kupují investoři z domovského Rakouska, z Německa, Švýcarska, Velké Británie, Nizozemska, Skandinávie, ale také z USA, Ruska nebo ze zemí střední a východní Evropy, včetně České republiky.

V případě Vašeho zájmu o další prodej nemovitosti v tomto resortu tak můžete oslovit širokou škálu potenciálních zájemců o koupi. Znovu upozorňujeme, že Váš apartmán je ve Vašem osobním vlastnictví a můžete ho tak kdykoliv prodat.

Rakouský realitní trh

Rakouský realitní trh, a zejména nemovitosti v kvalitních centrech v Alpách, představují jednu z nejbezpečnějších možností investic do nemovitostí. Zřejmou výhodou jsou nižší ceny rakouských horských nemovitostí oproti alpským střediskům ve Švýcarsku, Francii a částečně také v Itálii, a také trvalý zájem ze strany kupujících z celé Evropy. Více informací o situaci na rakouském realitním trhu uvádíme zde.