Proč investovat do tohoto resortu

Nový apartmánový resort v Zell am See má několik předností, které dělají z koupě apartmánu zde výhodnou investici:

• Umístění nad centrem Zell am See, v blízkosti lanovky, oblíbeného jezera a nedaleko ledovce.
• Nová lanovková spojení v regionu Zell am See a Kaprun, plánované spojení s oblastí Ski Circus.
– 408 km sjezdovek na jeden skipas.
• Zkušený developer s 10 letou historií na rakouském trhu s mnoha úspěšně realizovanými projekty.
• Vysoká kvalita projektu s hotelovým zázemím a službami, fitness, lobby/bar.
• Kvalitní vybavení včetně privátní sauny v každém apartmánu.
• Kompletní služby správy a dalšího pronájmu s očekávanými výnosy cca 3,84 %. Více zde.
• Koupě nemovitosti do osobního vlastnictví.
• Rozmanitý svět zážitků v průběhu letní i zimní sezóny, součást národního parku Vysoké Taury, blízkost ledovce.
• Vynikající dostupnost do 6 hodin z České republiky.

Více informací o investici do apartmánů v tomto projektu v Zell am See najdete zde.

Proč rakouské Alpy

Vývoj cen v rakouských Alpách je do velké míry podpořen vývojem celorakouského realitního trhu – a ten patří dlouhodobě k nejstabilnějším v Evropě. Ceny rezidenčních nemovitostí v Rakousku zaznamenaly mírný růst i v době realitní krize koncem minulé dekády. V roce 2018 vzrostly ceny rezidenčních nemovitostí v Rakousku o 6,9 %, což představuje třetí nejvyšší meziroční nárůst od roku 2000. Ve Q3 2019 byl zaznamenán růst 5,2 %. (zdroj: OeNB).

Švýcarská banka UBS ve svém přehledu “UBS Alpine Property Focus 2019” uvádí, že ceny “druhých nemovitostí” v rakouských Alpách vzrostly v roce 2018 o 6 %, zatímco ve francouzských alpských střediscích v průměru přibližně o 3 %, ve Švýcarsku ceny stagnovaly a v italských Dolomitech ceny klesly o 2 %. Obecně lze konstatovat, že Rakousko, i přes rychlejší růst cen, stále těží z nižší cenové základny oproti švýcarským a francouzským alpským střediskům. Významným prvkem růstu cen nemovitostí v rakouských Alpách je rakouská strategie rozšiřování a propojování lyžařských středisek. Ceny nemovitostí v nově napojených oblastech mají tendenci se přiblížit cenám nemovitostí v klíčových a centrálních obcích v rámci střediska. Dalším faktorem jsou výrazné investice rakouských provozovatelů ski areálů do zvyšování kvality a komfortu lyžařské infrastruktury. Z kdysi standardních lyžařských středisek se tak stávají moderní a luxusní resorty.

Podstatným faktorem dlouhodobě pozitivního trendu vývoje cen v rakouských Alpách (resp. v Alpách obecně) jsou omezené možnosti nové výstavby, které jsou zapříčiněné přírodními podmínkami a nedostatkem stavebních pozemků (mnoho středisek se nachází na pomezí národních parků). Ze strany některých rakouských obcí a regionů je také patrná snaha o kontrolu nad rozsahem nové výstavby. Výše uvedené jednak zamezuje převisu nabídky nad poptávkou a navíc zajišťuje vysokou likviditu alpských realit, která je podpořena poptávkou z různých zemí: Rakousko, Německo, Nizozemsko, Velká Británie, země Skandinávie, země střední a východní Evropy (včetně ČR) a další.

Proč Rakousko?

Rakousko přitahuje stále větší počet zahraničních návštěvníků. V roce 2019 alpskou zemi navštívilo téměř 32 milionů zahraničních turistů, což znamená meziroční nárůst o 4 %. Celkem v Rakousku strávili 112 067 635 nocí, to je o 2,5 procenta než v roce 2018. Průměrná délka pobytu činila 3,5 dnů. Počet příjezdů ze strany domácích rakouských občanů meziročně vzrostl o 1,9 % na více než 14 miliónů turistů (Zdroj: Statistik Austria). Dobrou volbou pro koupi nemovitosti jsou lyžařská střediska, kde je vytíženost ubytovacích zařízení zaručena v zimě i v létě.

Zcela podstatným faktorem pro investory do nemovitostí v rakouských Alpách jsou data o meziročním růstu zájmu o ubytování podle typu: zájem o 4/5* hotely rostl v roce 2019 o 3,7 %, zájem o 3* hotely rostl o 1,8 % a zájem o ubytování v komerčně pronajímaných apartmánech vzrostl o 9,8 %! Do těchto apartmánů směřovalo v roce 2019 celkem 2.701.864 turistů, z čehož bylo plných 83 % turistů ze zahraničí. Turisté strávili v apartmánech průměrně 5 nocí, zatímco v hotelích to byly méně než tři noci. (Zdroj: Statistik Austria)

Vstupem České republiky do Evropské unie v roce 2004 pominula do té doby platná restriktivní omezení pro tuzemské investory při koupi nemovitostí v Rakousku. České fyzické a právnické osoby mohou nabývat nemovitosti v Rakousku ve stejném rozsahu a za stejných podmínek jako občané Rakouska. Omezení se mohou vyskytnout pouze u zemědělských pozemků v některých spolkových zemích a platí nejen pro cizince, ale i pro rakouské subjekty.

Závěrem

Koupě nemovitosti v rakouských Alpách je v zásadě konzervativní investice s důrazem na nízké investiční riziko, další předpokládaný mírný růst cen nemovitostí a stabilní příjem z pronájmu. Vzhledem ke struktuře nabídky nemovitostí je vhodná zejména pro investory, kteří hledají možnost částečného užívání nemovitosti v Alpách v kombinaci s dalším pronájmem nemovitosti – se zajištěním komplexního servisu.

V rámci uvedených parametrů představuje projekt nových apartmánů v Zell am See jednu z nejkvalitnějších nabídek rakouských alpských nemovitostí na prodej.