Family & Investment

Toužíte po vlastním apartmánu v Alpách, ale máte čas ho využít jen několik týdnů v roce? Máme pro vás ideální řešení! Investujte do tzv. Family & Investment nemovitostí. Nemovitostí vhodných pro rodinnou rekreaci na pár týdnů v roce a s nastaveným systémem dalšího pronájmu po zbytek roku. Ideální dovolenou v létě i v zimě máte na dosah a zároveň inkasujete příjmy z pronájmu. Bez starostí.

Pro koho je tento typ ideální?

Pro rodiny, které mají dostatečný příjem a hledají, kam investovat volné peníze. Chtějí si užívat, ale nemají času nazbyt. Mají rádi své pohodlí a nepřejí si starosti navíc. A v neposlední řadě se chtějí finančně zajistit na stáří.

Co mi to přinese?

• Dovolenou v nejlepších alpských střediscích v pohodlí domova.
• Můžete, ale nemusíte sem jezdit. Veškerý úklid, správa, odklízení sněhu, výměna povlečení i žárovek je pro vás zajištěna. Profesionálně.
• Pravidelné příjmy z pronájmu v EUR, do budoucna zvyšování hodnoty nemovitosti jako takové. Rakouský realitní trh patří dlouhodobě k nejstabilnějším v Evropě.
• Vlastnictví nemovitosti v zahraničí je pro mnoho lidí také otázkou prestiže, uznání a známkou vyšší životní úrovně.

Jaké jsou výhody takových projektů? Je jich hned několik.

• Jsou umístěné v top lokalitách na vynikajícím místě – přímo na sjezdovce, u centra města, v blízkosti ledovce, zkrátka v centru dění. Lákavá představa nejen pro vás, ale i pro vaše budoucí hosty. A o to jde – příjmy z pronájmu pro vás jsou o to vyšší.
• Kompletní servis. A to jak ve věci správy objektu, tak i pronájmu.
• Součástí bývá vynikající zázemí (restaurace, wellness, spa, bazény) a hotelové služby.
• Prodávají se včetně veškerého vybavení a zařízení vysoké kvality.
• Možnost koupě nemovitosti za cenu bez DPH.
• Nízké riziko investice.

Mám nemovitost v osobním vlastnictví? Ano!

Nemovitost je ve vašem osobním vlastnictví a vy jste jako vlastník zapsán v rakouském katastru nemovitostí. Resorty jsou určeny k dalšímu pronájmu s možností částečného vlastního užívání. Přesné podmínky se u jednotlivých komplexů liší. Tato povinnost dalšího pronájmu vyplývá z územního plánu či vyhlášky obcí. Další pronájem tedy trvá neomezenou dobu.

Proč to tak je?

Regiony chrání své obyvatele před umělým zvyšováním cen lokálních nemovitostí pro hlavní bydlení. Zamezují také vzniku prázdných objektů skoupených zahraničními investory, kam nikdo nejezdí. Stavby pak chátrají, ničí okolí i jedinečnou atmosféru regionu.

Tímto chytrým opatřením regiony povzbuzují turistický ruch, což je ekonomicky výhodné a zároveň umožňují cizincům vlastnit na jejich území nemovitost. Výhoda pro obě strany.

Není koupě nemovitosti v zahraničí složitá?

Koupě nemovitosti v Rakousku se řídí rakouskou legislativou a má svá specifika, ale celý proces je v základu podobný českému. Smlouvy vyhotovuje rakouský advokát v německém jazyce. Klientům zajišťujeme překlad do českého jazyka a případné korekce navržené interním právníkem. Zajišťujeme také komunikaci s developerem, rakouským advokátem, notářem a pronajímatelem. Poskytneme i kontakty na tamní daňové poradce či banky. Díky 15leté zkušenosti s prodejem nemovitostí v zahraničí vás zkrátka celým procesem hladce provedeme.

Co je pro kupující podstatné?

Nejedná se o žádnou novinku. Tento systém v Rakousku funguje již 10 let. Propracovanost celého systému tomu také odpovídá a pro investory znamená záruku dobře investovaných prostředků. Začněte řešit svou investici ještě dnes. Kontaktujte nás.