Postup koupě

Zaujaly Vás informace o tomto exkluzivním resortu nad centrem Zell am See? Společnost Rellox zastupuje přímo developera projektu. Kupujícímu jsme tak schopni poskytnout maximum informací hned na začátku – informace o resortu, provozovateli a poskytovaných službách včetně kalkulace návratnosti investice pro vybranou jednotku.

• Rádi se s Vámi osobně setkáme a poskytneme podkladové informace k resortu a volným jednotkám.
• Zašleme vám informace emailem.
• Na základě Vašeho návrhu termínu pro Vás zajistíme prohlídku místa výstavby v Rakousku.
• V Rakousku se osobně setkáte se zástupci developera a provozovatele.
• V případě Vašeho zájmu o koupi pro Vás zajistíme smluvní a podkladovou dokumentaci, včetně překladu smluv do češtiny.
• Naším cílem je zajistit pro Vás bezpečný převod vlastnictví a nastavení služeb tak, abyste mohli nemovitost a služby užívat co nejdříve – bez Vašich starostí.

Kupující neplatí realitní provizi.

Obecné informace

Vstupem České republiky do Evropské unie v roce 2004 pominula do té doby platná restriktivní omezení pro tuzemské investory při koupi nemovitostí v Rakousku. Od momentu uvolnění podmínek se rakouské nemovitosti v Alpách staly oblíbenou volbou pro české realitní investory.

Při prvotní úvaze o investici do realit v rakouských Alpách je třeba nejprve vzít do úvahy legislativní rámec investice. České fyzické a právnické osoby mohou nabývat nemovitosti ve stejném rozsahu a za stejných podmínek jako občané Rakouska. Omezení se mohou vyskytnout pouze u zemědělských pozemků v některých spolkových zemích a platí nejen pro cizince, ale i pro rakouské subjekty.

Výnosové reality

Většina nových realitních projektů v Alpách je v režimu komerčního užívání nemovitosti, což je i případ resortu v Zell am See. Apartmány na prodej v rámci tohoto projektu jsou určeny na prodej do osobního vlastnictví, nicméně majitel nemovitosti je povinen tuto nemovitost dále komerčně pronajímat. Vlastní užívání nemovitosti je možné, ale další pronájem musí převažovat. Pro investory, kteří budou nemovitost v Alpách užívat pouze určitý čas v roce, a po zbytek roku zůstane volná, se jedná o vhodnou variantu.

Podmínka dalšího pronájmu nemovitosti vás nijak neomezuje při dalším nakládání s osobním vlastnictvím – tzn. nemovitost můžete kdykoliv během trvání smlouvy dalšího komerčního pronájmu prodat.

V případě, že majitel nemovitost dále pronajímá s cílem dlouhodobého vytváření zisku (projektováno na 20 let), jedná se o podnikatelskou činnost, tzn. kupující má nárok na vratku, respektive odpočet rakouské DPH z kupní ceny nemovitosti (buď v plné výši 20 %, nebo její poměrné části). To platí pro české právnické i fyzické osoby.

Podmínkou je povinnost kupujícího registrovat se k DPH a k dani z příjmu v Rakousku a zde také odvádět daně z příjmu z pronájmu nemovitosti v Rakousku (na základě bilaterální dohody platí zamezení dvojího zdanění). Z výše uvedeného vyplývá, že v případě dalšího komerčního užívání a vytváření zisku z pronájmu rakouské nemovitosti může kupující ušetřit výraznou částku z kupní ceny. Více informací k návratnosti investice v tomto resortu najdete ZDE.

Provozní náklady

Provozní náklady standardně zahrnují veškeré poplatky kontinuálně hrazené vlastníkem nemovitosti, včetně daně z nemovitosti, pojištění nemovitosti, poplatku za správu nemovitosti, fondu oprav a záloh na energie. Náklady nezahrnují pojištění domácnosti – sjednání pojištění záleží na volbě majitele nemovitosti. Náklady nezahrnují platbu nastavenému rakouskému daňovému poradci, který zajistí kompletní daňové záležitosti pro majitele.

Rakouský realitní trh

Rakouský realitní trh, a zejména nemovitosti v kvalitních centrech v Alpách, představují jednu z nejbezpečnějších možností investic do nemovitostí. Zřejmou výhodou jsou nižší ceny rakouských horských nemovitostí oproti alpským střediskům ve Švýcarsku, Francii a částečně také v Itálii, a také trvalý zájem ze strany kupujících z celé Evropy. Více informací o situaci na rakouském realitním trhu uvádíme zde.

Pozn.: Uvedené obecné informace jsou všeobecným návodem, jak postupovat při koupi nemovitosti v Rakousku a nepředstavují závaznou nabídku. Každý proces koupě a vlastnictví nemovitosti je individuální záležitostí, proto nás, prosím, v jednotlivých případech kontaktujte pro individuální konzultace. Rádi Vám pomůžeme s optimálním řešením investice do nemovitostí v resortu v Zell am See.