Umístění

Nový apartmánový resort se nachází na klidném místě a zároveň na dosah lanovky trassXpress, úchvatného jezera a historického centra města Zell am See. Region Zell am See – Kaprun představuje skutečný prázdninový ráj pro sportovce i rodiny s dětmi. Velkou výhodou je i blízkost z České republiky. Z Prahy se sem autem dostanete za necelých 6 hodin.

ZELL AM SEE – KAPRUN

2 města, 1 rekreační oblast. Města Zell am See a Kaprun jsou od sebe vzdálena přibližně 8 km. Zatímco Zell am See dominuje úchvatné jezero Zell, Kaprun vyniká strmým úbočím pohoří Hohe Tauern s ledovcem Kitzsteinhorn, který se tyčí do výšky 3 203 m. n. m. a představuje jedinou horu v Salzbursku přesahující hranici tří tisíc metrů. Lyžování si zde můžete užívat od října do začátku léta.

Město Zell am See se rozprostírá okolo idylického jezera Zeller See. Jeho krásné historické centrum nabízí mnoho obchůdků a dobrých restaurací. Kolem jezera, které láká ke koupání i vodním sportům, se line romantická promenáda. Město je obklopeno horami s nejbližšími lyžařskými areály Maiskogel a Schmittenhöhe. Jezero – hory – ledovec. Žádný jiný region nenabízí takto jedinečnou kombinaci! Letní i zimní sezónu si zde užijete na 100 %.

Součást národního parku Vysoké Taury

Oblast spadá pod nejstarší národní park Rakouska – Vysoké Taury – rozmanitou oblast plnou nedotčené přírody na ploše přesahující 1800 km2 s nejvyšší horou Rakouska Grossglockner. Na své si tu přijdou sportovci, rodiny s dětmi i dříve narození. Nespočet turistických a cyklistických tras, 18-ti jamková golfová hřiště, fantasticky upravené sjezdovky všech obtížností včetně lyžování na ledovci, snow parky, prvotřídní wellness centrum Tauern Spa či rodinné centrum na Maiskogelu máte na dosah. Oblast nadchne i milovníky paraglidingu a horolezectví. Velmi oblíbená je ferrata s výhledem na ohromující vysokohorskou vodní nádrž v Kaprunu.

Wellness a relaxace

Dopřejte si dokonalou relaxaci v luxusních termálních lázních a špičkovém 4* wellness Tauern Spa Kaprun. Na ploše přesahující 20 000 m2 najdete 12 bazénů, 10 saun různých typů od finské po bylinnou, parní lázně a venkovní bazén se slanou vodou s výhledem na ledovec a okolní hory. Pro děti je zde areál se skluzavkami, tobogány, brouzdalištěm, dětským bazénem a další aktivity. Využít můžete i řadu masáží a kosmetických procedur. Sportovci ocení 25 metrový sportovní bazén a skvěle vybavené fitness centrum. Součástí je i několik restaurací, které servírují regionální speciality a lehkou zdravou kuchyni podtrhující váš wellness zážitek.

Kvalitní odpočinek nabízí také krytý bazén a Zell am See Leisure Centre se saunami, parními lázněmi, infračervenou kabinou a masážemi.

NOVÉ LANOVKOVÉ SPOJENÍ
Kaprun – Zell am See – Ski Circus

Spojení centra Kaprunu s ledovcem Kitzsteinhorn

Na konci listopadu 2019 bylo slavnostně otevřeno dlouho očekávané lanovkové spojení z Kaprunu přes Maiskogel až k ledovci Kitzsteinhorn. První fáze stavby z Kaprunu na Maiskogel byla otevřena již v roce 2018.

Spojení Schmittenhöhe s údolím Glemmtal

Novinkou je také dokončení první části zellamseeXpress, která umožňuje nový přístup na Schmittenhöhe z Viehhofenu v údolí Glemmtal. Novinkou letošní sezóny je také lanovka AreitXpress, která přináší lyžařům ještě více komfortu.

Spojení Zell am See/Kaprun s oblastí Ski Circus

Do roku 2023 se plánuje spojit Schmittenhöhe přímo s oblastí Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Zell am See/Kaprun by se tak měla stát součástí největšího propojeného lyžařského střediska v Rakousku s více než 400 km sjezdovek.

Novinkou letošní sezóny je skipas Ski Alpin Card, která spojuje 408 km sjezdovek areálů Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Schmittenhöhe v Zell am See a ledovcového areálu Kitzsteinhorn v Kaprunu. Skipas nabízí lyžařské zážitky nejvyšší úrovně.

Tyto změny upevňují pozici Zell am See/ Kaprunu jako jednoho z TOP cílů v Alpách. Pro turisty i investory.

Více informací o projektu najdete zde.